بایگانی دسته‌بندی‌ها: اخبار

ارائه نسخه جدید پرنیان ۷٫۲٫۴

sharepoint-infopath

ارائه نسخه جدید پرنیان ۷٫۲٫۴

(ویژگی تقویم شمسی پرنیان برای اینفوپث در شیرپوینت ۲۰۱۳)

با توجه به افزایش روز افزون استفاده از شیرپوینت در سازمان‌ها و شرکت‌ها و همچنین نیاز به استفاده از فرم‌های پیشرفته جهت دریافت و ثبت اطلاعات مختلف از کاربران، مایکروسافت را به سمت توسعه ابزار InfoPath در محیط شیرپوینت هدایت کرد.

می‌توان گفت اینفوپث تنها ابزاری است که دارای قابلیت‌های ویژه در طراحی و پیاده سازی فرم‌های آماده است، و از همه مهم‌تر سازگاری کاملی با مجموعه محصولات آفیس مایکروسافت دارد. با توجه به توضیحات فوق و همچنین ضعف لیست‌های شیرپوینت در ایجاد فرم‌های پیشرفته، مایکروسافت تصمیم به توسعه اینفوپث در شیرپوینت گرفت!

شیرپوینت و اینفوپث در نسخه‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ به خوبی با هم یکپارچه شدند و شما به راحتی با طراحی فرم‌های خود در اینفوپث توانایی استفاده از آن‌ها را در شیرپوینت خواهید داشت. اینفوپث قابلیت ثبت اطلاعات فرم‌ها در لیست‌ها و کتابخانه‌ی اسناد شیرپوینت را دارا می‌باشد و توسطWeb Service ها و انواعConnection های داخلی توانایی اتصال به آن‌ها را دارد.

از این رو گستره نگار با توجه به محبوبیت استفاده‌ از این نرم‌افزار در شیرپوینت، ویژگی تقویم شمسی برای اینفوپث در شیرپوینت ۲۰۱۳ را در قالب نسخه‌ی جدید پرنیان ۷٫۲٫۴ ارائه می‌کند.

 

فیس‌بوک امکان برقراری تماس‌های صوتی را به واتس‌اپ اضافه می‌کند

شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک چند روز پس از انفجار بمب خبری خرید ۱۹ میلیارد دلاری واتس‌اپ٬ اعلام کرده است که به زودی امکان برقراری تماس‌های صوتی را هم به این اپلیکیشن محبوب ارتباطی اضافه خواهد کرد.

 

تحول و توسعه اپلیکیشن محبوب واتس‌اپ که حالا پس از پرداخت رقم حیرت‌انگیز ۱۹ میلیارد دلاری از سوی فیس‌بوک بخشی از دارایی این شبکه عظیم اجتماعی محسوب می‌شود٬ از همین حالا آغاز شده است. فیس‌بوک اعلام کرده که به زودی امکان برقراری تماس‌های صوتی هم برای ۴۶۵ میلیون کاربر فعال واتس‌اپ فعال خواهد شد.

به گزارش سی‌نت٬ قرار است این امکان جدید در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به واتس‌اپ اضافه شود. واتس‌اپ از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی در جهان است که تا کنون عموما برای ارسال پیام‌های متنی و تصویری مورد استفاده قرار می‌گرفت.

امکان ارسال پیام‌های صوتی ضبط‌ شده هم در این اپلیکیشن وجود داشت٬ اما اضافه کردن امکان برقراری تماس‌های تلفنی واتس‌اپ را بزرگ‌تر و احتمالا محبوب‌تر از پیش خواهد کرد.

حالا واتس‌اپ به رقیبی جدی نه فقط برای اپلیکیشن‌های دیگری نظیر وایبر٬ لاین و تانگو٬ که برای بسیاری از خدمات‌دهنده‌های ارتباطات تلفنی در سراسر جهان بدل خواهد شد و با حمایت همه‌جانبه فیس‌بوک می‌تواند در این زمینه هم پیشتاز شود.

نخستین همایش ملی چابک ایران برگزار می‌شود

نخستین همایش ملی چابک ایران، با مشارکت انجمن چابک ایران و انجمن انفورماتیک ایران، هشتم اسفند سال ۱۳۹۲ در محل سالن آمفی‌تئاتر سازمان مدیریت صنعتی برگزار خواهد شد.

حامیان معنوی این همایش که با هدف گسترش و تقویت آموزه‌ها و اصول چابکی در سطوح سازمانی، مناسبات کارِ گروهی و فرآیندهای تولید نرم‌افزار برگزار می‌شود، شورای عالی انفورماتیک، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و سازمان مدیریت صنعتی هستند.

این همایش با شعار «چابک باشید، نه عجول» تلاش می‌کند تا مجموعه‌ای از رهبران صنایع و چابک کارانی که بر روی پروژه‌های واقعی کار می‌کنند را به منظور اصلاح و ارتقاء طرز تفکر و روش‌ها، چه بصورت فردی و چه به صورت سازمانی، در کنار هم جمع کند. شرکت کنندگان در این همایش که ترکیبی از فعالان حوزه‌ی صنعت و دانشگاه خواهند بود، می‌توانند با در کنار هم قرار دادن دانش خود به پاسخگویی به این سوال که چگونه میتوان با تغییرات سریعِ شرایطِ کسب و کار فناوری اطلاعات سازگار شد یا آنرا به نفع شرایط بهتر تغییر داد، کمک کنند.

«همایش چابک ایران ۹۲» محلی برای گردهمایی وسیع رهبران، صاحبان مشاغل، مربیان و اساتید کسب و کار و دانشگاه خواهد بود تا بیش از پیش از تجربیات یکدیگر مطلع شده و آنها را برای آینده بهتر صنعت نرم‌افزار بکار بندند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای همایش و نحوه ثبت‌نام می‌توانند به وب‌سایت همایش به نشانی http://2014.agile.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن‌های دبیرخانه تماس بگیرند.