بایگانی دسته‌بندی‌ها: مایکروسافت شیرپوینت

۶ ویژگی برتر در شیرپوینت ۲۰۱۳

 

  1. ارتقاء چشمگیر قابلیت جستجو

جستجو در شیرپوینت ۲۰۱۳ کاربران را قادر می‌سازد که اطلاعات مرتبط را سریعتر و راحت تر از قبل بیابند و علاوه بر این مدیران جستجو، سفارشی سازی پیکربندی جستجو را راحت تر انجام می‌دهند. بخشی از قابلیت های جستجوی سریع برای مشتریان:

  • پشتیبانی محلی .pdf
  • دیکشنری مدیریت شده در مخزن عبارت
  • پیش نمایش های سند
  • توانایی در اصلاح معیار درجه بندی در واسط کاربری با استفاده از نقش های جستار
  • تصفیه کننده های گرافیکی
  • نمایش در لینک کتابخانه
  • جستجوی تغذیه‌اخبار و صفحه نتایج ویدئو خاص

 

2.  سازگاری شیرپوینت ۲۰۱۳ با تمامی مرورگرها

شیرپوینت ۲۰۰۷ فقط با اینترنت اکسپلرر کار می‌کرد. شیرپوینت ۲۰۱۰ توانست با دیگر مرورگرها کار کند اما با ناکامی‌های آشکار و ناامید کننده ای همراه بود به طوریکه همه‌ی بخش های شیرپوینت ۲۰۱۰ با مرورگر فایرفاکس و کروم نمی توانستند کار کند و کاربر در مواردی برای بعضی امکان‌ها الزاما باید به مروگر اینترنت اکسپلرر رجوع می‌کرد، درواقع برای پیاده سازی هر موردی که به active x نیاز بود باید آن را اینترنت اکسپلرر انجام می‌دادند. در حال حاضر شیرپوینت ۲۰۱۳ با هیچ کنترل active x کار نمی کند و شما می توانید هر کاری را – از کارکردن با لیست ها و سایت ها تا مدیریت کامل فارم ها از طریق مدیریت مرکزی – با هر مرورگر مدرنی انجام دهید.

 

3.  eDiscovery

راه‌کارهایeDiscovery شامل روش‌های جدیدی برای کاهش هزینه و پیچیدگی discovery می‌باشد. eDiscovery در شیرپوینت ۲۰۱۳ راه‌های بهبودیافته‌ای را برای کمک و پشتیبانی از تجارت‌تان فراهم کرده است. این بهبودها شامل توانایی انجام جستارهای eDiscovery در میان فارم‌های شیرپوینت متعدد و سرور اکسچنج، حفظ و صدور محتوای یافت شده، حفظ محتوا در جایی از صندوق پستی اکسچنج و سایت‌های شیرپوینت در حالی که کاربران مجاز به ادامه کار با محتوا هستند، و پشتیبانی برای جستجو و صدور از اشتراک پرونده است.

 

4.  oData

پروتکل گسترش داده (oData) به شما اجازه دسترسی به یک منبع داده از قبیل پایگاه داده، توسط مرور کردن یک url ساخته شده‌ی خاص را می‌دهد. این مجوزها یک رویکرد ساده است برای اتصال و کار با منابع داده‌ای که درون یک سازمان میزبان شده‌اند. oData یک پروتکلی است که http، atom و json برای قادر ساختن برنامه نویسان جهت نوشتن برنامه هایی که با شمار رو به رشدی از منابع داده در ارتباط هستند، استفاده می‌کنند.

 

5.  یکپارچه سازی گردش کار با مدیریت گردش کار

یکی از ویژگی‌های بهبودیافته‌ی شیرپوینت ۲۰۱۳، موتور گردش کار است. SharePoint 2010 از Windows Workflow Foundation 3.5 برای قدرت گردش کارها استفاده کرده است. شیرپوینت ۲۰۱۳ این را تغییر می‌دهد و از Windows Azure Workflows استفاده می‌کند. این بدین معنی رخداد یک تغییر بزرگ در چگونگی عملکرد موارد مختلف در پشت صحنه است.

 

6.  یکپارچه سازی بهتر ایمیل در شیرپوینت ۲۰۱۳

شیرپوینت ۲۰۱۳ یک ویژگی به نامSite Mailbox (صندوق پستی سایت) را ارائه می‌دهد. این مشخصه یک صندوق پستی اکسچنج را برای سایت شیرپوینت ایجاد می‌کند، در این حالت شما می‌توانید به سایت‌های شیرپوینت ایمیل ارسال کنید ایمیل ها را با استفاده از عمل کشیدن و رها کردن به صندوق پستی شیرپوینت انتقال دهید یا ایمیل های مهم را برای شیرپوینت ارسال کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از عمل کشیدن و رها کردن فایل های ضمیمه و اسناد را به صورت مستقیم از داخل ایمیل به کتابخانه اسناد مرتبط با سایت شیرپوینت ارسال کنید در حالی که شیرپوینت اسناد را و اکسچنج ایمیل ها را نگهداری میکند و هر یک کار مربوط به خود را انجام می‌دهد، اما واسط کاربری مشترکی را جهت نمایش ظاهری یکپارچه ارائه کرده‌اند.