ویژگی های جدید در پراجکت سرور ۲۰۱۳ – قسمت اول

تغییرات قابل توجه ورژن ۲۰۱۳ دسترسی راحت تر از طریق مرورگر و استفاده ساده تر است:

  • از آنجایی که Microsoft Project Server 2013 بر پایه SharePoint 2013 می باشد، این Project Web App یا PWA از نظر حالت ظاهری دسترسی آسان تری را برای کاربران فراهم می کند (آیکون های مستطیل شکل در نگاه اول).
  • نوع Database این نرم افزار تغییر کرده است. در ورژن های گذشته نرم افزار ۴ پایگاه داده ایجاد می کرد به منظور عملکردهای مختلف (Draft, Published, Reporting, Archived) که هریک از این ۴ پایگاه داده حجم خاصی را اشغال می کردند و بنابراین باعث ایجاد محدودیت می شدند. اما در این ورژن این ۴ مورد در قالب یک پایگاه داده و با ۴ الگوی مختلف طراحی شده است. لذا این امکان را بوجود می آورد که حجم کمتری تخصیص داده شود و برای Publish کردن پروژه ها محدودیت ایجاد نکند. این ویژگی توسط Flag Settings انجام می شود. و به عنوان مثال توابع Baselining می توانند به کار گرفته شوند.
  • گزارشات به صورت مستقیم می توانند در URL خاص و یا در آفیس مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه از محیط اصلی نرم افزار وارد گزارشات شویم (به جای استفاده از REST) و گزارشات می توانند مستقیما از اطلاعات oData در دیگر نرم افزار های آفیس ایجاد شوند. در Excel 2013 در مسیر (file|from other source|from oData feed).
  • ادمین های سیستم و اعضای تیم پروژه برای مشاهده اطلاعات پایه پروژه و مدیریت دسترسی کاربران لازم نیست حتما وارد پروژه شده و به جستجوی اطلاعات مشغول شوند. این کار از طریق SharePoint Groups قابل انجام است و به سادگی می توان اطلاعات کلی از هر پروژه را در اختیار داشت.
  • Project Server 2013 و Project Professional 2013 فقط یکدیگر را پشتیبانی می کنند و ورژن های قبلی را پشتیبانی نمی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>